Суперновинка для дітей та дорослих🦖🦕 Атлас зниклих тварин

Суперновинка для дітей та дорослих

Оригінальний атлас-путівник світом вимерлих тварин. Великий формат, надзвичайно цікаві ілюстрації й величезний обсяг знань про істот, яких ми вже ніколи не зможемо побачити на власні очі.

Тварини, що зникли порівняно недавно, і ті, яких зазвичай визначають як доісторичних. Істоти небачених розмірів і зовсім крихітні. Коли й чому вони вимерли? Які причини їхньої загибелі? І що треба зробити, щоб не допустити знищення тварин у майбутньому?

Усі відповіді — в цій незвичайній книжці, на сторінках якої змальовано дивовижний світ вимерлих тварин. Ви дізнаєтеся, коли на Землі з’явилися перші земноводні, який клімат переважав у юрському періоді, хто першим вжив слово «динозавр», що буквально означає «страшна ящірка», що їли мамонти, чому вимерли дронт і морська корова, як полювали страхітливі шаблезубі тигри й безліч інших цікавих фактів.

Вирушайте в неймовірну подорож у просторі й часі з унікальним атласом у руках!

Цитати з книги

Тварини юрського періоду

В юрі — другому періоді мезозойської ери — клімат Землі був теплим і вологим. Середня температури повітря становила 20–30 °С. Рослинний світ буяв різноманітною пишною зеленню. Тут панували саговники, араукарія, гінкго, нові різновиди папоротей, хвощі й плауни. Тваринний світ натомість належав динозаврам, серед яких найбільшими були добродушні довгошиї велетні — завроподи. Також наприкінці юрського періоду найдавніші відомі нам птахи — археоптерикси — розправили крила, аби приєднатися до летючих птеродактилів — крилатих плазунів.

Динозаври і птерозаври

Динозаври з’явилися в тріасовий період і були домінуючою групою наземних хребетних від початку юрського періоду до кінця крейдового, після якого більшість їхніх видів загадково вимерла. Така ж доля спіткала птерозаврів, летючих рептилій, які підкорили небо у пізньому тріасі. Це були перші хребетні, які могли літати (тобто підніматися у повітря за допомогою сили м’язів).

Перші плазуни

Плазуни (інша назва — рептилії) з’явилися у карбон, або кам’яновугільний період. І хоча мільйони років тому з води почали виходити земноводні, проте сучасна наука вважає, що саме плазуни були першими хребетними тваринами, які мешкали на суші. І небезпідставно, бо саме плазуни стали тваринами, які зовсім не залежали від водного середовища, на відміну від земноводних, які відкладали яйця лише у воді.

Перші земноводні

Перші земноводні з’явилися на Землі аж 395 мільйонів років тому в геологічну епоху, що отримала назву «середній девон». Цікаво, що найдавніші сліди першої земноводної тварини було знайдено у Захолмському кар’єрі на території Свентокшиського воєводства Польщі. Знайдені рештки свідчать про те, що ця істота відрізнялася від теперішніх тварин, бо мала характерні ознаки як земноводних, так і риб.

Атлас зниклих тварин

Автор: Ніколя Кухарська

450 грн

 

 

 

 

 

 

 

 

Ця та вся інша продукція видавництва МонолітBizz бере участь в акції
Більше книг — більше знижка